Please, si algu ho proba que ho faci de WSG84->UTM31T i de ED50->UTM31T i em digui quin dona "millor".<div><br><br><div class="gmail_quote">2011/2/8 Raf Roset <span dir="ltr"><<a href="mailto:rafroset@gmail.com">rafroset@gmail.com</a>></span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;"><p>+1 a la resposta d'en Carlos: si poses el WMS de l'ICC per referència a Qgis o similar i pintes aquests punts a sobre podràs veure amb precisió si vas gaire errat.</p>
<p>Raf</p>
<div class="gmail_quote">El 08/02/2011 22:47, "Carlos López Quintanilla" <<a href="mailto:carlos.lopez@geodata.es" target="_blank">carlos.lopez@geodata.es</a>> escribió:<div class="im"><br type="attribution">
> Hola,<br>> Crec que ho fas be, el problema és que ho comproves amb un mapa que no te el<br>
> datum ED50, Google Maps fa servir un datum propietari (Google Mercator).<br>> Et recomano que facis les revisions en un Servidor de mapes que ofereixi la<br></div>> cartografia en ED50 (pe ICC <<a href="http://www.icc.cat/vissir/#" target="_blank">http://www.icc.cat/vissir/#</a>>)<div>
<div></div><div class="h5"><br>
> Jo també sospito que el SMC fa servir el datum ED50, oficialment és el<br>> vigent, el ETRS89 ja és pot fer servir però encara no és oficial ni el fa<br>> servir moltes institucions.<br>> <br>> Que vagi be.<br>
> <br>> Salut,<br>> <br>> <br>> Carlos López Quintanilla<br>> <br>> Consultor SIG<br>> <br>> <a href="mailto:carlos.lopez@geodata.es" target="_blank">carlos.lopez@geodata.es</a><br>> <br>> ______________________<br>
> <br>> GeoData Sistemas, SL<br>> <br>> Tecnologies de la informació geogràfica<br>> <br>> Telf: 93.303.53.67<br>> <br>> <a href="http://www.geodata.es" target="_blank">www.geodata.es</a><br>> <br>
> <br>> <br>
> 2011/2/8 JP Glutting <<a href="mailto:jpglutting@gmail.com" target="_blank">jpglutting@gmail.com</a>><br>> <br>>> Gracies Alexandre,<br>>><br>>> No cal, només tinc 28 punts (els estic fent a mà, per comprovar els llocs).<br>
>> Però potser més endavant estarà molt bé per un altre projecte.<br>>><br>>> Gracies,<br>>> JP<br>>><br>>> 2011/2/8 Alexandre Nobajas <<a href="mailto:nobita64@yahoo.com" target="_blank">nobita64@yahoo.com</a>><br>
>><br>>> Si tens molts punts fer-ho amb la web et pot suposar un martiri.<br>>>> T'aconsellaria passar les dades a una shape de punts (emprant, per exemple<br>>>> l'arcmap o el teu software preferit) i llavors convertir totes les estacions<br>
>>> a la vegada seguint les indicacions d'en Roger i l'Antonio.<br>>>><br>>>> Tingues en compte que la web que t'han suggerit (<br>>>> <a href="http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geography/geoutm.html" target="_blank">http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geography/geoutm.html</a>) empra<br>
>>> wgs84 per a fer les conversions, pel que si optes per fer-la servir caldrà<br>>>> que primer converteixis les dades UTM de la seva projecció d'origen a wgs84<br>>>> per obtenir el resultat correcte. Ho pots fer amb aquesta altra versió que<br>
>>> ofereix la mateixa web<br>>>> <a href="http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geodesy/datumtrans/" target="_blank">http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geodesy/datumtrans/</a><br>>>><br>
>>> --- On *Tue, 2/8/11, Roger Veciana i Rovira <<a href="mailto:roger@pastanaga.net" target="_blank">roger@pastanaga.net</a>>* wrote:<br>
>>><br>>>><br>>>> From: Roger Veciana i Rovira <<a href="mailto:roger@pastanaga.net" target="_blank">roger@pastanaga.net</a>><br>>>> Subject: Re: [Geoinquiets Barcelona] Conversió de UTM a lon-lat WGS-84<br>
>>> To: "Geoinquiets Barcelona" <<a href="mailto:barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">barcelona@lists.osgeo.org</a>><br>>>> Date: Tuesday, February 8, 2011, 8:34 PM<br>>>><br>
>>><br>
>>> Per completar l'explicació de l'Antonio, si han fet el que es fa sempre,<br>>>> si que es donen les dades en ED50.<br>>>> El codi EPSG que fem servir és el 23031, que és UTM zona 31 amb datum<br>
>>> ED50. La conversió es fa amb el proj i el codi que he dit, o sigui que<br>>>> hauria d'estar bé.<br>>>><br>>>> Roger<br>>>><br></div></div>>>> El 8 de febrer de 2011 20:25, Antonio Santiago <<a href="mailto:asantiagop@gmail.com" target="_blank">asantiagop@gmail.com</a><<a href="http://mc/compose?to=asantiagop@gmail.com" target="_blank">http://mc/compose?to=asantiagop@gmail.com</a>><div class="im">
<br>
>>> > ha escrit:<br>>>><br>>>> Hola,<br>>>> pots pasar de UTM a lat/lon amb<br>>>> <a href="http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geography/geoutm.html" target="_blank">http://home.hiwaay.net/~taylorc/toolbox/geography/geoutm.html</a> fent servir<br>
>>> la zona 31T.<br>>>><br>>>> Pel cas de Nulles (x=357548, y=4568212, zone=31T) el resultat es<br>>>> lat=41.25277461252139 i lon=1.2997106936893326. Si vas al gmaps (<br>>>> <a href="http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=41.25277461252139,+1.2997106936893326&aq=&sll=37.0625,-95.677068&sspn=48.15347,82.705078&ie=UTF8&ll=41.250322,1.298339&spn=0.005622,0.010096&t=h&z=17" target="_blank">http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=41.25277461252139,+1.2997106936893326&aq=&sll=37.0625,-95.677068&sspn=48.15347,82.705078&ie=UTF8&ll=41.250322,1.298339&spn=0.005622,0.010096&t=h&z=17</a>)<br>
>>> veuras que esta al mig una vinya (ja pot ven ser, mira la fitxa de<br>>>> l'estacio).<br>>>><br>>>> Se que l'SMC tambe te les dades lat/lon, aixi que podria oferir-les tambe<br>
>>> al web. Una altre cosa es que tot estigui correcte :p<br>>>><br></div>>>> 2011/2/8 JP Glutting <<a href="mailto:jpglutting@gmail.com" target="_blank">jpglutting@gmail.com</a><<a href="http://mc/compose?to=jpglutting@gmail.com" target="_blank">http://mc/compose?to=jpglutting@gmail.com</a>><div class="im">
<br>
>>> ><br>>>><br>>>> Hola Inquiets,<br>>>><br>>>> Tinc una pregunta per vosaltres, sobre la conversió de coordenades en UTM<br>>>> alon-lat en WGS84. Concretament, les coordenades d'algunes estacions<br>
>>> meteorologiques del MeteoCat (<br>>>> <a href="http://www.meteo.cat/xema/AppJava/TaulaEMAs.do" target="_blank">http://www.meteo.cat/xema/AppJava/TaulaEMAs.do</a>).<br>>>><br>>>> De entrada, no sé fan anar el datum ED50 (International-1924) o ETRS89.<br>
>>> Cap dels dos, utilitzant una eina com aquest:<br>>>> <a href="http://www.rcn.montana.edu/resources/tools/coordinates.aspx" target="_blank">http://www.rcn.montana.edu/resources/tools/coordinates.aspx</a> em dona massa<br>
>>> confiança, simplement per mirar les coordenades en Google Maps i veure que<br>>>> estan moltes vegades en mig de camps cultivats o carrers.<br>>>><br>>>> Algu sap més del tema? Quina datum fa anar el MeteoCat. Tampoc sé, si fos<br>
>>> ED50, si cal fer una reonversió de coordenades de ED50 a WGS-84<br>>>> posteriorment.<br>>>><br>>>> Gracies,<br>>>> JP<br>>>><br>>>> _______________________________________________<br>
>>> Barcelona mailing list<br></div>>>> <a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">Barcelona@lists.osgeo.org</a><<a href="http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org</a>><div class="im">
<br>
>>> <a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>>>><br>>>><br>>>><br>>>><br>>>> --<br>
>>> |----------------------------------------------------------------<br>
>>> | Web Page: <a href="http://www.acuriousanimal.com" target="_blank">http://www.acuriousanimal.com</a><br>>>> <<a href="http://www.acuriousanimal.com/" target="_blank">http://www.acuriousanimal.com/</a>>| Blog:<br>
>>> <a href="http://www.acuriousanimal.com/blog" target="_blank">http://www.acuriousanimal.com/blog</a><br>
>>> |----------------------------------------------------------------<br>>>> | A crazy mix site: <a href="http://www.astracanada.net" target="_blank">http://www.astracanada.net</a><br>>>> | Old Virtual Globe project:<a href="http://theballoonproject.blogspot.com" target="_blank">http://theballoonproject.blogspot.com</a><br>
>>> |----------------------------------------------------------------<br>>>> | _ __<br>>>> | /_) (_ ` _ _ _)_ o _ _ _<br>>>> | / / o .__) (_( ) ) (_ ( (_( (_( (_)<br>
>>> | _)<br>>>> |----------------------------------------------------------------<br>>>><br>>>><br>>>> _______________________________________________<br>
>>> Barcelona mailing list<br></div>>>> <a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">Barcelona@lists.osgeo.org</a><<a href="http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org</a>><div class="im">
<br>
>>> <a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>>>><br>>>><br>>>><br>>>> -----Inline Attachment Follows-----<br>
>>><br>>>><br>>>> _______________________________________________<br>>>> Barcelona mailing list<br></div>>>> <a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">Barcelona@lists.osgeo.org</a><<a href="http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">http://mc/compose?to=Barcelona@lists.osgeo.org</a>><div class="im">
<br>
>>> <a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>>>><br>>>><br>>>><br>>>> _______________________________________________<br>
>>> Barcelona mailing list<br>>>> <a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">Barcelona@lists.osgeo.org</a><br>>>> <a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>
>>><br>>>><br>>><br>>> _______________________________________________<br>>> Barcelona mailing list<br>>> <a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org" target="_blank">Barcelona@lists.osgeo.org</a><br>
>> <a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>>><br>>><br></div></div>
<br>_______________________________________________<br>
Barcelona mailing list<br>
<a href="mailto:Barcelona@lists.osgeo.org">Barcelona@lists.osgeo.org</a><br>
<a href="http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona" target="_blank">http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona</a><br>
<br></blockquote></div><br><br clear="all"><br>-- <br><font face="'courier new', monospace">|----------------------------------------------------------------</font><div><font face="'courier new', monospace">| Web Page: </font><a href="http://www.acuriousanimal.com" style="font-family:'courier new', monospace" target="_blank">http://www.acuriousanimal.com</a></div>
<div><a href="http://www.acuriousanimal.com" style="font-family:'courier new', monospace" target="_blank"></a><span style="font-family:'courier new', monospace">| Blog: <a href="http://www.acuriousanimal.com/blog" target="_blank">http://www.acuriousanimal.com/blog</a></span><br>
<font face="'courier new', monospace">|----------------------------------------------------------------</font><br><font face="'courier new', monospace">| A crazy mix site: </font><a href="http://www.astracanada.net" style="font-family:'courier new', monospace" target="_blank">http://www.astracanada.net</a><br>
<font face="'courier new', monospace">| Old Virtual Globe project:</font><a href="http://theballoonproject.blogspot.com" style="font-family:'courier new', monospace" target="_blank">http://theballoonproject.blogspot.com</a><br>
<font face="'courier new', monospace">|----------------------------------------------------------------</font></div><div><font face="'courier new', monospace"><div>| _ __ </div>
<div>| /_) (_ ` _ _ _)_ o _ _ _ </div><div>| / / o .__) (_( ) ) (_ ( (_( (_( (_) </div><div>| _) </div></font></div><div><font face="'courier new', monospace"></font><span style="font-family:'courier new', monospace">|----------------------------------------------------------------</span></div>
<br>
</div>