[Dutch] NDW en OpenLR?
Edward Mac Gillavry
emacgillavry op hotmail.com
Vr Jun 5 12:27:50 PDT 2015
Kijk eens naar Simacan. Zij hebben hier veel ervaring mee. Niet zo verwonderlijk: Felix en Rob zijn ex-TomTom ontwikkelaars die aan de wieg van OpenLR stonden.
Gr
Edward
Date: Fri, 5 Jun 2015 15:01:06 +0200
From: niels op tikouka.nl
To: dutch op lists.osgeo.org
Subject: Re: [Dutch] NDW en OpenLR?
Hoi Just,
In de NDW Reistijden data (xml) zit een verwijzing naar een meettraject
(zie reistijden_PNHTR12.xml).
Dit traject wordt in de MST file van het NDW beschreven (zie
MST_PNHTR12.xml)
De ID's in de MST File in het alertCLinear stuk verwijzen naar de
LOC_NR's van de VILD shapefiles, met daarbij een offset.
In de screenshots van de VILD shapefiles kun je zien dat het lijntraject
erg lang is.
Dus die lijnstukken zouden opgeknipt moeten worden (rekening houdend met
de offset).
In de NDW Interface beschrijving
(http://www.ndw.nu/downloaddocument/513a0585ef16003e499d132b4b206795/NDW%20Interfacebeschrijving%20versie%202.2.pdf)
op blz 24/25 staat ook uitgelegd hoe het werkt.
Wat ik uiteindelijk wil is een locatie/lijntje van het daadwerkelijke
meettrace. De lijn van de VILD is in dit geval alleen een hartlijn,
terwijl het hier om gescheiden rijbanen gaat (die wel in het NWB
opgenomen zijn).
Vandaar dat ik ook naar OpenLR aan het kijken was. Volgens de OpenLR
website zou je met de Encoder en Decoder van het ene kaartformaat naar
het andere kaartformaat moeten kunnen 'converteren'. De voorbeelden in
de documentatie zijn alleen met tomtom data, dus ik vroeg me af of
anderen hier al ervaring mee opgedaan hadden.
Als je het meettrace vanaf VILD kan 'encoden' in OpenLR formaat en
vervolgens kan 'decoden' op een ander netwerk (zoals het NWB) dan is dat
misschien wel een betere manier dan met spatial queries etc.
Dit alles is in het kader van een project voor de monitoring van het
beleidskader Verkeersmanagement van Provincie Noord-Holland.
Groet, Niels Hoffmann
On 05/06/2015 12:12, Just van den Broecke wrote:
> Hallo Niels,
>
> Ik denk dat je je vraag nog iets moet verduidelijken, althans voor
> mij. Als ik de links volg kom ik verschillende soorten bestanden
> tegen, bijv XML voorbeeld-bestanden, bijv actuele file info en
> wegwerkzaamheden:
>
> http://www.ndw.nu/documenten/nl/#cat_3
> Deze zijn volgens het "datex" schema:
> http://www.datex2.eu/schema/2/2_3/DATEXIISchema_2_2_3.xsd
>
> En, na flink doorklikken en dode links op data.overheid.nl kom ik op
> http://www.rijkswaterstaat.nl/apps/geoservices/geodata/dmc/vild/
> Daar staan Dbf bestanden en Shapefiles en lijvige documentatie.
>
> "Omzetten naar NWB of OpenStreetMap" ? Bedoel bijv. informatie uit NWB
> gebruiken om VILD/datex bestanden om te zetten/ te verrijken naar
> standaard geo-informatie in bijv PostGIS, GeoJSON of GML?
>
> Je kunt ons helpen door bijv. naar een specifiek bron-bestand(en) te
> verwijzen en de informatie aan te geven die je in het doelformaat wilt
> hebben en wat je uiteindelijke doel/app is.
>
> OpenLR lijkt mij meer een compact encoderingsformaat voor geodata
> i.h.a. met wat software daaromheen, bijv een Encoder. Ik zou zelf meer
> de formaten als PostGIS, GeoJSON of GML kiezen. In eerste instantie
> PostGIS dan kun je alle kanten op. Qua tools: bijv GDAL+PostGIS
> (mogelijk kun je verrijken via custom queries) of Stetl
> http://stetl.org.
>
> Groet,
>
> Just
>
> On 04-06-15 20:39, niels op tikouka.nl wrote:
>> Hallo lijst,
>>
>> Ik ben op zoek naar een methode om NDW (http://www.ndw.nu/) gegevens
>> te
>> converteren naar bijvoorbeeld het NWB of Openstreetmap.
>> De NDW gegevens gebruiken de VILD
>> (https://data.overheid.nl/data/dataset/verkeersinformatie-locatie-database-punten)
>> codering, maar ik heb (nog?) geen rechtstreekse mapping gevonden van
>> VILD naar NWB...
>>
>> Nou vroeg ik me af of dat via OpenLR (http://openlr.org/) wel zou
>> lukken. Heeft iemand daar ervaring mee of eventueel voorbeelden van?
>>
>> Groet,
>> Niels Hoffmann
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Dutch mailing list
>> Dutch op lists.osgeo.org
>> http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/dutch
>>
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Dutch mailing list
> Dutch op lists.osgeo.org
> http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/dutch
_______________________________________________
Dutch mailing list
Dutch op lists.osgeo.org
http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/dutch
------------- volgend deel ------------
Een HTML-bijlage is gescrubt...
URL: <http://lists.osgeo.org/pipermail/dutch/attachments/20150605/54b35345/attachment.html>
Meer informatie over de Dutch
maillijst