[Geoinquiets Barcelona] Datums per a un no cartògraf: com converteixo
Iván Sánchez Ortega
ivan at sanchezortega.es
Fri Mar 18 13:56:38 EDT 2011
On Viernes, 18 de Marzo de 2011 18:50:54 Jaume Figueras i Jové escribió:
> tinc uns shapefiles de Bolívia que vull importar a OSM (una prova per a
> un projecte de cooperació) i els he de passar (reprojectar?) de
> EPSG:2084 (Hito XVIII 1963 / UTM 19S) a EPSG:4326
>
> quan convertia coses amb funcions de GDAL per convertir d'EPSG:23031 a
> 4326 li posava una cosa com:
>
> -s_srs "+proj=utm +zone=31 +ellps=intl +units=m +towgs84=-87,-101,-121
> +no_defs" -t_srs EPSG:4326
Prueba con:
ogr2ogr -s_srs EPSG:2084 -t_srs EPSG:4326 destino.shp origen.shp
> A part d'això els shapefile van a una base de dades PostGIS, què em
> recomaneu convertir abans o després d'importar a PostGIS?
Da igual. De hecho, ogr2ogr te puede meter los datos a PostGIS al mismo tiempo
que hace la reproyección.
Un saludo,
--
Iván Sánchez Ortega <ivan at sanchezortega.es> <ivan at geonerd.org>
More information about the Barcelona
mailing list