[Geoinquiets Barcelona] Àrees de municipis – km2
Martín González
m a martingonzalez.net
dis feb 20 06:56:28 PST 2016
Merci Roger!
He trobat un estudi del grup Alarcos amb dades del 2012 i les àrees no són iguals. Diferències petites, per això tenia dubtes.
http://alarcos.esi.uclm.es/per/fruiz/pobesp/ter_mun.htm#dens
Per què pot ser?
—
Martín González
data & interactive journalist
@martgnz / https://martingonzalez.net
> On 20 Feb 2016, at 15:47, Roger Veciana i Rovira <rveciana a gmail.com> wrote:
>
> És correcte! Ha de ser Utm i el canvi de coordenades que dius
>
> Roger
>
> El dia 20/02/2016 15.43, "Martín González" <m a martingonzalez.net> va escriure:
> El que vuic calcular, en el fons, és la densitat de població de cada municipi (amb dades del padró :)
>
> —
> Martín González
> data & interactive journalist
> @martgnz / https://martingonzalez.net
>
> > On 20 Feb 2016, at 15:37, Martín González <m a martingonzalez.net> wrote:
> >
> > Hola,
> >
> > Estic fent un càlcul amb la superfície en km2 dels municipis d’Espanya (no he trobat un càlcul oficial).
> >
> > Per fer-ho he desat el meu shapefile amb els municipis (recintos líneas límite) en ETRS89 / ETRS-TM30 i després he fet servir la funció $area de QGIS.
> >
> > Amb això ho tinc en m2, després he calculat la columna entre 1000000 per tenir km2.
> >
> > És correcte?
> >
> > Merci!
> > Martín
> > —
> > Martín González
> > data & interactive journalist
> > @martgnz / https://martingonzalez.net
> >
> > _______________________________________________
> > Barcelona mailing list
> > Barcelona a lists.osgeo.org
> > http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona
>
> _______________________________________________
> Barcelona mailing list
> Barcelona a lists.osgeo.org
> http://lists.osgeo.org/mailman/listinfo/barcelona
More information about the Barcelona
mailing list